Barnas skileker på Veldre sag søndag 1.mars

Postet av MjøsSki den 10. Feb 2026

Søndag 1.mars arrangeres Barnas skileker på Veldre sag

Barnas skileker med MjøsSki  - sammen skal vi lage skifest i Brumunddal! Vi tar med oss hele sirkuset og inviterer til et morsomt og energifullt arrangement for alle skiivrige små på Veldre Sag. Bli med på vintermoroa! Hos oss er alle vinnere – og ALLE får premier! 😊

Utdeling av startvester fra kl. 11:00.
Første pulje starter kl. 12:00.
Arrangementet er ferdig ca kl. 13:00.

Det vil være ulike distanser på løypene. Man velger selv distanse ut i fra eget ferdighetsnivå.

Barnas skileker er helt gratis og alle får premier. Arrangementet er åpent for alle mellom 0 og 12 år som har ski på beina. Vi låner ut ski, staver og støvler til de barna som måtte trenge det. I så fall anbefaler vi å være ute i god tid før start.

Påmelding er åpent helt frem til start men like så greit å gjøre det med en gang:) https://www.skileker.no/event/brumunddal/

Vi ses til skifest!




Ringsakermesterskapet 2026

Postet av MjøsSki den 5. Feb 2026

Onsdag 11. februar arrangeres Ringsakermesterskapet i Amlisberget skianlegg, med Moelven IL Skigruppa som arrangør. Se invitasjonen fra arrangør for mer informasjon.

Alle melder seg på selv via iSonen – dette gjelder også for barn i alderen 0–6 år.
👉 https://isonen.no/event/cmkygk5nu004u9s017osfwd0l/

Ringsakermesterskapet rullerer mellom Åsmarka, Nybygda, Moelven og Mjøsski fra år til år.

Det blir ikke lysløperenn på Veldre Sag denne dagen.

Vi håper å se mange Mjøsski-løpere i Amlisberget – dette blir gøy! ⛷️🎉




Skitrening 2017-2018

Postet av MjøsSki den 7. Okt 2025

Hei alle sammen!


Vi ønsker å invitere alle barn født i 2017 og 2018 til en ny og morsom sesong med skitrening! 


Første trening blir mandag 13. oktober kl. 18:00–19:00 ved Fagerlund skole. Treningene vil foregå utendørs på området rundt Fagerlund hver mandagskveld etter høstferien. Invitasjon til dette kommer i Spond etterhvert.


Vi gleder oss til å se dere, og i år skal vi ha det ekstra gøy med masse lek, stafetter, ballspill og aktiviteter som utfordrer både utholdenhet, hurtighet og koordinasjon. 


Når snøen kommer, flytter vi treningene til Veldre Sag og tar frem skiene!


Vi gleder oss til en sesong fylt med lek, moro og skiglede sammen med dere!




Familesamling 2025

Postet av MjøsSki den 19. Aug 2025


Årets familiesamling blir i også i år på Thon Hotel Skeikampen. Sett av lørdag 22. November til søndag 23.November. Dette blir en helg stappet med god stemning og trening. Vi oppfordrer alle til å melde seg på, da dette er en sosial og fin tur for å komme i gang til vinteren. Skeikampen stiller ikke med snøgaranti, men vi satser på at temperaturen blir lav og snøkanonene får produsert litt "tidlig-snø" også i år. 

Se vedlagte invitasjon for informasjon her eller på spond.





Blink 2025

Postet av MjøsSki den 17. Aug 2025

6.-9.august gikk årets Blinkfestival av stabelen i Lysebotn, Ålgård og Sandnes. Mjøsski stilte med totalt 7 skiskyttere/langrennsløpere på start til de ulike rennene. Først ut var det årets Lysebotn opp hvor Jonas Vika og Fredrik Nystrand stilte i seniorklassen, mens Isak Engeskaug stilte i M17. Løypa er 7,5 km lang. Det er 640 høydemeter og 27 hårnålsvinger fra fergekaia i Lyesbotn til mål ved Øygardstøl. Alle tre gjorde sine løp veldig bra opp den bratte og svingete veien!

Torsdag 7. august var det Blink classics i Ålgård hvor seniorer gitt 50 km. Her hadde ikke Mjøsski noen løpere, men Martinus Restad-Amundrud stilte i G15-16 på 13 km, mens Pål Bolstad og Isak Engeskaug stilte i M17-18 på 25 km. Et lite stavbrekk var eneste uhell for en av våre utøvere på denne distansen. 

Fredag var det kvalifisering for skiskytterne. Her stilte Fredrik Nys Ltrand (M 20-21), Sunniva Restad-Amundrud (K18-19) og Adrian Fedreheim Dahlsveen og Martinus Restad-Amundrud (G 15-16) til start. Det var krevende vindforhold på standplass og ingen fulle hus i noen av klassene. Flere av løperne hadde gode samlinger utenfor blinken, men med litt for mange bom ble det vanskelig å ta seg til finalen for de yngste. Fredrik holdt imidlertid hodet kaldt og lå i tet etter feilfri første skyting. På siste stående banket det godt under trøya, og med fire bom ble det en spennende sekundstrid inn mot mål. Fredrik klarte brasende og kapret den siste finaleplassen med et nødskrik. I lørdagens finale, som ble sendt direkte på NRK, var Fredrik i godt slag. Fra sin 14. startposisjon gikk han seg opp til en strålende 7. plass i finalen, i tøff konkurranse med noen av Norges fremste juniorer.

Alt i alt en strålende innsats og mye nyttig lærdom fra Mjøsski-skiskytterne på Blink 2025!

Her er for øvrig lenke til Juniorfinalen:https://tv.nrk.no/se?v=ISPO30670525&t=1182s 

Langrennsutøverne (Pål, Isak) hadde prolog fredag morgen og sprintfinaler lørdag. I tillegg fellesstart fredag ettermiddag. De yngste utøverne med familier koste seg med middag på Egon fredag kveld før det bar ut i sentrum før å heie på skliskyttereliten og langrennseliten. Her stilte Jonas i fellesstart 15 km med et svært spennende renn, oppe på 2.plass med litt uhell og stavbrekk ble det til slutt en solid 6.plass.

Det ble fine og spennende dager på Blinkfestivalen. Moro at så mange Mjøsski ski- og skiskyttere tok deler av sommerferien i Stavangerområdet. 

Vi gratulerer alle utøvere med en fantastisk innsats under Blinkfestivalen, som viser at Mjøsski er godt representert i konkurranser på høyt nivå.